Hubněte s rozumem a do léta budete krásná!

Možná se vám zdá, že léto je ještě daleko. I když opravdu zbývá dost měsíců, než přijdou letní vedra, přece jen se už nyní můžeme začít připravovat. Co takhle odstartovat hubnutí do plavek už teď? Lepší než nárazové diety

Vánoce a Silvestr jsou za námi a mnohým z nás zůstala na svátky nechtěná památka v podobě několika nadbytečných kilogramů. A jako každý rok před letem budeme narychlo hledat účinné tipy na rychlé hubnutí, abychom v plavkách jakžtakž vypadaly. No rychlé a nárazové hubnutí nám sice přinese kýžený efekt a kila půjdou dolů, ale výsledky jsou většinou pouze krátkodobého charakteru a velmi rychle se nám naše kilogramy vrátí zase zpět - známý jo-jo efekt. Abychom se nárazovým a navíc i nezdravým dietám vyhnuli, je rozumné začít s hubnutím již nyní.
Zbořte zlozvyky

Do léta skutečně času dost a tento čas můžeme krásně využít k formování naší postavy. Postačí pár změn v jídelníčku a více tělesného pohybu av létě se budeme těšit z pohledu do zrcadla. A jaké změny bychom měli udělat? Zásady správného stravování máme asi všechny nastudované a dobře víme, co nám hubnutí kazí. Pokud milujete sladkosti, zkuste přesedlat na kvalitní hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Kousek takové pamlsky si můžete klidně dopřát každý den a nemusíte se obávat o svou postavu. Namísto sladkostí zobkajte raději sušené ovoce či oříšky (v přírodním stavu, nesolené a nepražené) - ani zde nelze přehánět s množstvím. Nejlepší je mít po ruce vždy čerstvé ovoce či zeleninu, které vám uspokojí potřebu "zobkania" (například i při sledování televize) a potěší chuťové pohárky. Bílé pečivo nahraďte celozrnným - finta není jen v prospěšnosti zdraví, ale také v tom, že celozrnné pečivo a chléb nás rychleji zasytí, takže jejich nesníme tolik jako jejich bílých "kolegů".

Prospěšnou změnou bude zajisté i vysazení bílého cukru. Pokud to zvládnete, vzdejte se cukru v kávě či čaji a namísto slazených limonád dejte raději přednost čisté vodě či neslazeného čaje. Zlozvykem, který nám často stojí v cestě za štíhlou linií, je i příjem nedostatečného množství tekutin. V zimním období máme tendenci zapomínat na pitný režim a je známým faktem, že hlad je nejednou jen převlečená žízeň. Dejte si závazek, že budete dodržovat pitný režim. Kromě rychlejšího hubnutí získáte i hezčí pleť, protože se z těla budou lépe vyplavovat toxiny. Také pozor na stres a únavu, kdy mají mnohé z nás sklon zahánět negativní pocity jídlem. "Emocionální" jedení nám ale přinese jen chvilkové uspokojení a navíc nás obohatí nechtěnými kily. Účinným pomocníkem v boji se stresem je kromě jiného i pohyb.

Žádné komentáře:

Okomentovat